Pošlete si dárkové obálky s CYKLOPOHÁDKY a třeba si dáte víc než tušíte

Dárkové obálky na CYKLOPOHÁDKY

Stalo se vám, že v adventním čase vás zaskočila, překvapila, nebo opět otrávila nějaká nevyžádaná obálka, nebo mail s výzvou k pomoci? Postižené, nebo opuštěné děti, zvířata, lidé bez domova - zkrátka potřební, co potřebují pomoc. Kladete si otázku zda je to s námi tak zlé, že se tolik prostředků věnuje na zprostředkování tolika potřebným, anebo že je už tolik zprostředkovatelů pro potřebné?

Od roku 1996 kdy jsem začal podnikat v režimu živnosti volné se zprostředkovatelskou činností se mi nestalo, že bych něco podobného spotřebně potřebného zprostředkovával, až do chvíle, kdy mi výdaje na základní potřeby mé rodiny začaly s pátým potomkem a růstem cen přerůstat všechny možnosti našich příjmů. Zkusil jsem tedy 3x zavčas o prázdninách uspořádat "Benefici pro rodinu", ale jen jsem se tím ještě víc odepsal, když jsem benefici provo-aktivně a pravdivě spojil s faktem, že jde o mou rodinu, a navíc to korunoval podporou a kandidaturou za Piráty.

Myslím, že valná většina z nás - tedy i bezdětných a svobodných - nemá jistotu, že se během krátké doby nestaneme také potřebnými - minimálně tím, že nebudeme mít práci, nebo zakázky, které pokryjí existenční výdaje. Proto si Ti zodpovědní drží své prostředky a na jakékoli rizikovější podnikání, nebo i lákavou nabídku rezignují, natož aby podporovali zprostředkovatele potřebných.

Snad jen Advent přiměje některé z tradice a sentimentu koupit si něco ze zprostředkování potřebným, případně je k něčemu obecně pozitivnímu přiměje na konci mayského věku Pozitivní evoluce. Pokud však bude jakýkoli vývoj - tedy evoluce - postupovat zesilujícím zadržováním i zdražováním prostředků, tak potřebných nakonec bude tolik, že jim nezbyde tento vývoj zvrátit jinak, než revolučně s mnoha negativy. Proto mi dovolte, abych tomu alespoň u nás zoufalých rodičů a poetů předešel pozitivní pozvánkou na www.metafory.cz, kde máme na skladě čerstvé CYKLOPOHÁDKY, jenž jinak než tiskem, nebo na informačních cedulích podél řeky Ohře mezi Chebem a KarlovýmiVARY° nejsou k mání.

Vydali jsme je s pár dětskými ilustracemi na zkoušku téměř bez obálky, a protože je to vlastně takový malý sešit A6, tak je můžeme posílat v malé poštovní obálce, které mohou děti pojmout jako netradiční vánoční dárek (viz obrázek). Můžete tak obdarovat nejen sebe, nebo někoho z blízkých, ale vlastně kohokoli, kdo má rád pohádky, má vztah k cyklistice, nebo jen zkrátka budete chtít udělat někomu radost (a to si pište, že naše děti ji budou mít za každé dárkové balení, které jim pomůže nejen dát smysl jejich adventnímu zdobení a zlobení, ale především tím přispějí třeba na svou výuku na výtvarce a keramice - čímž se pozitivní efekt této netradiční dárkové pošty rozšíří na jejich učitele).

Pro příznivce e-knih máme připravené i vydání v PDF s omezením tisku, které zašleme na mail v poznámce každého příspěvku od 33 Kč na našem FIO transparentním účtu - tzn. nemusíte vyplňovat objednávku, stačí poslat převodní příkaz z vašeho účtu, nebo vložit hotovost v jakékoli FIO pobočce na účet 2600268683/2010, a do poznámky napsat e-mail adresu a požadavek, který titul chcete poslat (tedy můžeme vám poslat nejen e-knížku 3xCYKLOPOHÁDKA, ale za další příspěvek na provoz www.metafory.cz i sbírky "listy ča(J)rovné 2012" a "k®ávoviny 2012").

Michal Sadílek
mikes@metafory.cz 

Přidat komentář